درباره ما
درباره ما

 

گلگلیس از کجا شکل گرفت؟

سالهاست که به واسطه کوهنوردی و طبیعت گردی به روستاها و مناطق دورافتاده ایران سفر می کنیم، یکی از دستاوردهای این سفرها آشنائی با مردم بومی روستاهای دورافتاده است، مردمی مهربان و زحمتکش که بدلیل دوری از شهرهای بزرگ و مراکز تجاری، به سختی می توانند صنایع دستی ارزشمند و اصیل خود ارائه و به فروش برسانند، در اواخر سال 1394 این ایده شکل گرفت که با راه اندازی یک سایت، واسطه ای جهت شناساندن و فروش صنایع دستی و آثار هنری اهالی بومی روستاها و مناطق دور افتاده ایران باشیم، البته این هدف اصلی بود و در کنار آن ارائه و فروش صنایع دستی و آثار هنری سایر صنعتگران و هنرمندان ایرانی نیز مورد توجه بود. پس از چندین جلسه بحث و بررسی، کار طراحی و کدنویسی سایت از ابتدای سال 95 آغاز شد، بدلیل پیچیدگی های خاص گرافیکی و فنی که برای سایت در نظر گرفته شده بود، کار قدری به درازا کشید، و نهایتا در اسفند ماه 1396 نسخه آزمایشی سایت انتشار یافت، آنچه امروز می بینید نتیجه تلاش و کار گروهی یک تیم حرفه ای برای ایجاد چیزی بیشتر یک فروشگاه اینترنتی است، ما سعی کردیم تا یک گالری مجازی به وسعت تمام ایران بسازیم.

 

گلگلیس دقیقا چه کاری انجام می دهد؟

 

اینجا یک فروشگاه اینترنتی نیست، گلگلیس یک گالری مجازی است، در حقیقت گلگلیس واسطه ای است تا تولید کنندگان و صاحبان صنایع دستی و آثار هنری بتوانند آثار خود را به علاقمندان معرفی و ارائه نمایند، خلاصه سازوکار سایت در زیر شرح داده می شود؛

• تولید کننده یا صاحب اثر در سایت ثبت نام می کند، پس از ثبت نام اولیه، فرد به عنوان کاربر عادی شناخته می شود که تنها دسترسی جهت خرید دارد، جهت تکمیل اطلاعات و ارتقا دسترسی، کاربر تصویر کارت ملی خود را آپلود می نماید و پس از بررسی و تطابق تصویر کارت ملی با کد ملی ثبت شده توسط کاربر، دسترسی کاربر ارتقا می یابد، در این حالت کاربر قادر به ارائه و فروش آثار خود می باشد.

• کاربر جهت نمایش و فروش آثار خود لازم است ابتدا یک ( یا چند) گالری ایجاد نماید، برای ایجاد گالری کاربر می بایست عنوان گالری، نوع گالری (نوع آثاری که قرار است در آن ارائه شود)، تاریخ افتتاح گالری و پلان اجاره آن را مشخص نماید.

پلان اجاره: در جدول پلان اجاره، یکسری گزینه های اجاره گالری توسط مدیر سایت تعریف شده است، که جزئیات آن را با مثال زیر شرح می دهیم (پلان های زیر صرفا به عنوان مثال می باشد

عنوان پلان

حداقل اثر

مدت (روز)

هزینه اولیه (تومان)

درصد سود سایت

فیروزه

1

40

-

5%

زرفام

5

200

-

10%

 

- در صورت انتخاب پلان "فیروزه"، مدت زمان فعال بودن گالری (از تاریخ شروع) 40 روز می باشد، و در صورت فروش هر کدام از آثار گالری، 5% مبلغ آن به حساب سایت و مابقی به حساب فروشنده واریز می گردد.

- در صورت انتخاب پلان " زرفام " کاربر می بایست حداقل 5 اثر تعریف نماید تا گالری فعال شود و 10% از مبلغ هر فروش به حساب سایت واریز می گردد.

• پس از تعریف و ایجاد گالری، کاربر می تواند آثار خود را براساس "نوع گالری" در آن تعریف نماید، مثلا اگر نوع گالری "سفال" انتخاب شده باشد، کاربر مجاز است فقط آثاری از نوع سفال را در این گالری تعریف نماید، برای ایجاد یک اثر، تعریف عنوان، قیمت و آپلود حداقل یک تصویر الزامی است، سایر جزئیات اختیاری بوده و جهت معرفی بهتر اثر تعریف می گردند، همچنین کاربر می تواند حداکثر 5 عکس برای هر اثر آپلود نماید.

با توجه به موارد زیر، گالری فعال خواهد شد؛

1- حداقل تعداد آثار که در پلان اجاره انتخابی تعریف شده، رعایت شده باشد

2- تاریخ شروع گالری که توسط کاربر انتخاب شده، فرا رسیده باشد

3- در صورت داشتن هزینه اولیه در پلان انتخابی، هزینه گالری پرداخت شده باشد

4- پس از اتمام مدت زمان گالری، گالری غیرفعال می گردد، کاربر هر زمانی که بخواهد می تواند دوباره پلانی را جهت گالری خود انتخاب کرده و مجددا گالری را فعال نماید.

 

• در صورتیکه یکی از کاربران سایت نسبت به خرید اثر اقدام نماید، مراحل زیر طی می شود؛

1- مبلغ اثر توسط خریدار به حساب سایت واریز می شود

2- به فروشنده اطلاع داده می شود که جهت ارسال اثر اقدام نماید

3- فروشنده 3 روز فرصت دارد تا اثر را ارسال نماید (از طریق پست، پیک و ...)

(در صورت عدم ارسال به موقع اثر توسط فروشنده، خرید کنسل شده و مبلغ به خریدار بازگشت داده می شود)

4- پس از تائید خریدار مبنی بر دریافت اثر و تطابق آن با مشخصات ارائه شده در سایت، مبلغ اثر پس از کسر درصد سایت (براساس پلان انتخابی گالری) به حساب فروشنده واریز می گردد

5- واریز به حساب فروشنده، 10 روز پس از تحویل اثر به خریدار صورت می گیرد.

* به ازای هر فروشنده یک هزینه ارسال (در حال حاضر مبلغ ثابت 10.000 تومان) محاسبه شده و به حساب فروشنده واریز می شود، به عنوان مثال اگر در یک فاکتور، خریدار از فروشنده های "الف" و "ب" خرید نماید، مبلغ 20.000 تومان هزینه ارسال محاسبه می شود که 10.000 تومان به حساب فروشنده "الف" و 10.000 تومان به حساب فروشنده "ب" واریز می شود.

 

 

گلگلیس چه خدماتی به تولیدکنندگان صنایع دستی ارائه می نماید؟

♦ گلگلیس برای کمک به کسب و کارهای کوچک، جهت ایجاد گالری و ارائه آثار خود در سایت، خدمات زیر را ارائه می نماید؛

1-  عکاسی از آثار شما (در استانهای تهران و البرز): در صورتیکه شما مهارت، امکانات و یا فرصت عکاسی از آثار خود را ندارید، ما این کار را برای شما انجام می دهیم، هزینه انجام عکاسی بستگی به محل عکاسی (دفتر سایت یا کارگاه تولید کننده)، نوع صنایع دستی و تعداد آثار دارد، درحال حاضر خدمات عکاسی فقط در استانهای تهران و البرز ارائه می شود.

2- مدیریت پنل کسب و کار شما: در صورتیکه شما زمان و یا امکانات کافی از قبیل دفتر اداری، اینترنت مناسب و اپراتور برای مدیریت پنل خود ندارید، ما می توانیم این کار را برای شما نجام دهیم، هزینه این خدمات به نوع و میزان خدمات مورد نیاز شما بستگی دارد، به عنوان مثال شما می توانید ویرایش و تنظیم عکس، نوشتن توضیحات و وارد کردن اطلاعات آثار و یا پیگیری ارسال سفارشات و سایر موارد مربوط به پنل کاربری خود را به ما بسپارید.

♦ گلگلیس کسب و کار شما را معرفی می کند؛

اگر دارای یک کارگاه صنایع دستی هستید، ما می توانیم با مصاحبه از شما و تهیه عکس و فیلم، کارگاه شما را در سایت گلگلیس معرفی نمائیم، مهم نیست که شما یک کارگاه بزرگ داشته باشید و یا یک کارگاه خانگی کوچک وساده، همین که صنایع دستی تولید کنید، کافی است.

 

* برای مشاوره با کارشناسان ما و سفارش این خدمات، از طریق صفحه تماس با ما اقدام فرمائید.

 


برای توضیحات بیشتر در مورد نحوه سازوکار سایت، به صفحه راهنمای سایت مراجعه نمائید.

داستان نامگذاری گلگلیس رو می تونید اینجا بخونید.

امارگیر سایت