قوانین و مقررات
قوانین و مقررات

1- کلیه کالاهای ارائه شده جهت فروش توسط کاربران، می بایست شامل صنایع دستی و یا آثار هنری باشد.

2- آثار ارائه شده می بایست تولید ایرانی باشد.

3- فروشنده می بایست پدیدآورنده و یا مالک اثر باشد.

4- نمایش و فروش آثار دست دوم و یا عتیقه مجاز نمی باشد.

5- نمایش و فروش هرگونه صنایع دستی که کاربرد سلاح داشته باشد (مانند شمشیر، خنجر و مشابه آنها) ممنوع است.

6- فروش هر گونه اثری که در آن از گل و گیاه و یا مواد فاسد شدنی استفاده شده باشد ممنوع می باشد، به عنوان مثال کاربر می تواند یک گلدان را برای نمایش با گل و گیاه نشان دهد، اما اجازه فروش گلدان به همراه گل و گیاه داخل آنرا ندارد و در صورتیکه از عکس گلدان در حالت پر (با گل و گیاه) در سایت استفاده می کند می بایست در توضیحات اثر قید نماید که گلدان بصورت خالی فروخته می شود.

7- نمایش و فروش آثاری که در آن از مایعات (مثلا پارافین مایع) استفاده شده باشد ممنوع است.

8- درحال حاضر نمایش و فروش آثاری که طبق قوانین پستی، امکان ارسال آنها از طریق پست وجود ندارد امکان پذیر نمی باشد.

9- نمایش و فروش هرگونه اثری که مغایر با قوانین جاری کشور باشد، ممنوع است.

10- هرکاربر می تواند همزمان یک یا چندگالری فعال داشته باشد اما نمی تواند همزمان یک اثر را در بیش از یک گالری به نمایش بگذارد.

11- عکسهای ارائه شده جهت معرفی اثر می بایست عکس واقعی آن اثر باشد و از ویرایش بیش از حد تصاویر به گونه ای که اصالت یا ماهیت آن تغییر کند، خودداری شود، ضمنا قرار دادن هرگونه لوگو یا نوشته بر روی عکس ممنوع می باشد.

12- در صورتیکه یک اثر با رنگها و یا طرح های مختلف ارائه می شود، می بایست هر کدام از آنها به عنوان یک اثر جداگانه معرفی شود.

13- ارسال آثار برای خریدار و یا برای دفتر سایت، صرفا می بایست از طریق پست صورت گیرد، شهرهای تهران و کرج از این قانون مستثنی هستند.

 14- در صورتیکه ارسال در محدوده شهرهای تهران و یا کرج باشد، امکان ارسال از طریق پیک وجود دارد.

15- خریدار تا 7 روز پس از دریافت اثر فرصت دارد نسبت به مرجوع نمودن آن با شرایط زیر اقدام نماید؛

• اثر استفاده نشده باشد و هیچگونه آسیبی ندیده باشد.

• در صورتیکه براساس نظر کارشناسان سایت، اثر فروخته شده با عکس یا توضیحات ارائه شده در سایت مغایر باشد، اثر به فروشنده مرجوع می گردد و هزینه مرجوع نمودن آن از حساب فروشنده کسر می گردد.

• در صورتیکه براساس نظر کارشناسان سایت، اثر فروخته شده با عکس یا توضیحات ارائه شده در سایت مغایر نباشد، هزینه مرجوع نمودن آن بعهده خریدار است.

• در صورتیکه به دلیل کیفیت پائین اثر، پس از استفاده اثر دارای عیب و نقص گردد، اثر به فروشنده مرجوع و هزینه مرجوع نمودن آن از حساب وی کسر می گردد.

16- سایت ضمانت و تعهدی در قبال کیفیت آثار ارائه شده توسط کاربران ندارد اما در صورت شکایت و ناراضی بودن خریدار از کیفیت اثر خریداری شده از یک فروشنده ( پس از مهلت زمان مرجوع نمودن)، به فروشنده تذکر داده می شود و در صورت تکرار شکایت از جانب سایر خریداران، حساب کاربری فروشنده مسدود و کلیه مطالبات وی از سایت، به عنوان جریمه ضرر و زیان مادی و معنوی سایت، به حساب سایت واریز می گردد.

17- کاربران اجازه وارد کردن اطلاعات تماس خود (شماره تلفن، ایمیل، آدرس سایت، id صفحات اجتماعی و..) را در صفحات عمومی سایت (توضیحات پروفایل/ گالری/ اثر/ نظرات) ندارند، در صورت مشاهده گالری/ اثر کاربر غیرفعال و یا حساب کاربری وی مسدود می گردد.

18- در صورت عدم رعایت قوانین و مقررات سایت توسط هر کدام از کاربران (خریدار یا فروشنده) تمامی مسئولیت و عواقب مادی و معنوی آن بعهده کاربر می باشد.

19- این حق برای مدیران سایت محفوظ است که در هر زمان تعاریف و قوانین و مقررات سایت را ویرایش و بروزرسانی نمایند.

20- فعالیت در سایت، به معنی قبول تمامی قوانین و مقررات سایت است.


برای آکاهی از تعاریف صنایع دستی، آثار هنری، مالک اثر و سایر واژه های استفاده شده در این صفحه، به صفحه تعاریف سایت مراجعه نمائید.

امارگیر سایت